23 Nisan 2016 Cumartesi

Müzik/İnceleme: The Strumbellas - Hope


Hope
The Strumbellas

Çıkış Tarihi: 22 Nisan 2016

YouTube | Spotify | iTunes 

Hope, The Strumbellas'ın üçüncü albümü. 11 şarkıdan oluşan albüm, geçtiğimiz yılın ağustos sonunda çıkan ve bu albümün ilk şarkısı olan Spirits'le aynı temayı ve tonları paylaşıyor; biraz karanlık, biraz neşeli, genel olarak umutlu. Zaten albüm kapağından ve adından da çıkarılabildiği gibi, tüm albüm belli bir odakla tasarlanmış ve hazırlanmış. Sonuç: nasıl geçtiğini anlamayacağınız 42 dakika ve tekrar tekrar dinlenebilecek bir albüm.

Bununla birlikte, Hope benim içerdiği her şeyi sevdiğim bir albüm olmadı. Adı güzel, kapağı güzel, ilk dört şarkı çok güzel; ama 5. ve 6. şarkıları diğerlerine kıyasla biraz düşük buldum. Zaten altılı da bunu hissetmiş gibi 7. sıraya albümün belki de en neşeli şarkısını (Young & Wild) koymuş, tam olarak kalkıp dans etmelik sayılmasa da adımlarınızı biraz daha canlı atmanızı sağlayacak cinsten.

Böyle yani.


Sekizinci şarkıyla birlikte enerji biraz daha düşüyor ve yine kıyasla hızlı ritimli bir şarkı olan David'le (10) birlikte biraz yükselip son şarkıyı sakin tonlarda bitiriyor. Albümü baştan sona dinlediğinizde şarkılar genel olarak uyumlu ve huzurlu; ama tek tek şarkılara indirgediğimizde 11 şarkıdan yalnızca beşini sevdiğimi ve en fazla altı ya da yedisinin karşıma çıktığında es geçmeyeceğim türden olduğunu söyleyebilirim. Favorilerim arasına girmemekle birlikte benim için tatmin edici bir albüm oldu.

Şarkı Listesi
 1. Spirits
 2. Shovels & Dirt
 3. We Don't Know
 4. Wars
 5. Dog
 6. The Hired Band
 7. Young & Wild
 8. The Night Will Save Us
 9. I Still Make Her Cry
 10. David
 11. Wild Sun

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder