22 Şubat 2016 Pazartesi

Dizi/Haber: Prison Break'in 5. Sezonu Ciddi Ciddi Geliyor


Hani ilk duyduğunuzda bir tarafınızın dışarı koşup sokakta denk geldiğiniz tüm yabancılara sarılmak, diğer tarafınızınsa dram ya da aksiyon filmlerindeki klişe sahnelere bağlamak ve "Hayııııır!" diye yeri göğü inletmek istediği haberler olur ya (bana oluyor en azından)? Bu tam da o tarz haberlerden biri.

Prison Break, benim tam dört kez bitirdiğim bir seri, yani birazcık kafayı taktığım söylenebilir. Böyle kim bilir kaç GB yer tutan klasörlerim filan vardı, öyle ki o dönem yayınlanıp da benim denk gelmediğim bir kare yayınlanmış olamaz diziyle ilgili. Bu yüzden, ta geçen ağustosta duyurulan bu habere denk gelmemiş olmam bayağı şaşırtıcı. 

Şu ana kadar aktarıldığı kadarıyla 'beşinci sezon'un 9 bölümlük bir mini dizi olması planlanıyor. Diziyi henüz izlememiş olan şanssız azınlığa spoiler vermemek adına şöyle sansürleyeyim: Dizinin son bölümlerinde olanları tam anlamıyla silip atmayacağız gibi görünüyor; ama nasıl kıvıracaklarını hiç bilmiyorum. Aynı zamanda Michael (Wentworth Miller) ve Lincoln (Dominic Purcell) yeniden göreceğimiz doğrulanan karakterler, diğerleri hakkında henüz bir bilgi yok ama her ne kadar Michael asla vazgeçemeyeceğim bir karakter olsa da, ilk, belki ilk iki sezondaki kemik kitle olmadan pek bir şey çıkacağını sanmıyorum bu seriden. Yayın tarihiyle ilgili net bir şey yok ama 2017 başlarında çıkmasının planlandığına dair dedikodular var. Bakalım.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz E! Online ve DigitalSpy şu ana kadar girdiğim siteler içinde en fazla bilgiye sahip olanlar ve Express de şu ana kadar bilinenleri güzel özetlemiş. İnternette o kadar az bilgi dönüyor ki şu anda, bütün siteler aynı şeyleri yayınlıyor. Yalnız uyarmış olayım, bu linklerin hepsi spoiler içerir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder