15 Eylül 2015 Salı

Müzik/İnceleme: Five Finger Death Punch - Got Your Six


Five Finger Death Punch
Got Your Six

Çıkış Tarihi: 4 Eylül 2015

Spotify | YouTube | iTunes

Bu, dinlemeyi uzun zamandır ve beklediğim bir albümdü. Son birkaç haftadır, hatta aydır uğraştığım taşınma ve benzeri işlerden dolayı müzik dinlemek dahil neredeyse hiçbir şey yapma fırsatım olmuyor, o yüzden albüm çıkalı beri geçen on günden beri bir fırsatım olsa da dinleyebilsem diye bekliyorum. 

Got Your Six, tam bir Five Finger Death Punch albümü olmuş. Albümde sevmediğim şarkı zaten yok, dikkatimi çekenlerse Jekyll and Hyde'dan başlayarak yığınla. Genel olarak sert bir albüm havası çiziyor, bayıldığım albüm kapağından da görebileceğiniz üzere; ama şarkıların kendisi genel olarak daha farklı tonlarla değişiyor (bakınız Question Everything ya da Diggin' My Own Grave). Şarkıların en kulağa arada kaynayabilir gibi geleni bile ya başlangıcıyla ya da ani bir değişimle sizi çekiyor. Henüz tüm FFDP albümlerini dinlemedim; ama şu ana dek dinlediklerim arasında en sevdiğimin bu olması fazlasıyla mümkün.

Bu albümdeki favori şarkılarım Jekyll and Hyde (2), Ain't My Last Dance (3), My Nemesis (5), Question Everything (7), Hell to Pay (8), This is My War (13; Deluxe albümde), I Apologize (14; Deluxe albümde) olmakla birlikte, bütün albümü baştan sona ve tercihen birkaç kez dinlemenizi fazlasıyla öneririm.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder