9 Ağustos 2015 Pazar

Dizi/İnceleme: The Lottery S01E01The Lottery

Yönetmen: Danny Cannon
Oyuncular: Marley Shelton, Michael Graziadei, Athena Karkanis

Yayın Tarihi: 20 Temmuz 2014

Tür: BilimkurguBuradan sonrası spoilerdan ibaret dahi olabilir, benden söylemesi.
Başlamayı düşünenler için uyarı: Bu dizi 10. bölümün ardından yayından kaldırılmış. (Kaynak)

The Lottery, bu akşam CNBC-e'de yayınlanmaya başlayan distopik konulu dizi. Dizinin geçtiği zamanda, yaşanan bir çeşit kriz sonucu altı yıldır hiç çocuk doğmamış. Dünyanın her yerinde bu sorunu çözmeye adanmış laboratuvarlar ve benzeri kurumlar var, hatta devlette bile buna özel bir makam açılmış, o derece.

Dr. Alison Lennon, altı yılın ardından yumurta döllemeyi başaran tek ekibin bir üyesi. Devletten birilerinin gelip laboratuvarına (ve dolayısıyla çalışmalarına) el koymasının ardından neler döndüğünü anlamak için kendi araştırmalarına başlıyor.

Kyle Walker, altı yaşındaki son altı çocuktan birinin babası. Oğlu grip olduğu sırada telefonu çekmediği için çocuğu okuldan almaya geç kalıyor, devlet de çocuğa el koyuyor gibi bir şey. Adam oğlunu geri almak için yasal yollara başvuramayacağını anlayınca çocuğu kaçırıyor.

Bir de devlet var tabii. Onların neyin peşinde olduğunu henüz bilmiyoruz; ama iyi bir şeyler olmadığı kesin. Bir tarafta döllenen anneleri ordudaki kadınlar taşısın diyenler var, diğer tarafta piyango yapalım, kazanan kadınlar taşısın diyen Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü. En son sözü geçen müdürün dediği oluyor ve piyango başlıyor.

CNBC-e'nin sıradaki bölümün fragmanından önce gösterdiği sezon fragmanına bakacak olursak bayağı ilginç bir sezon olacak. Zaten bölümü neredeyse gözümü kırpmadan izledim, fragmanı da görünce ilgim iyice arttı, haliyle yayından kaldırıldığını öğrenmek iyice acılı oldu benim için. CNBC-e'nin yaptığı da sadistlik şimdi yani. Neyse artık, yapacak bir şey yok.

Özetle, sıradaki bölümlerini heyecanla bekleyeceğim bir dizi The Lottery. Bu kez kendimi tutacağım, bir günde tüm sezonu bitirmek yerine her hafta televizyondan izleyeceğim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder