8 Temmuz 2015 Çarşamba

Spor: Wimbledon 7. Günün Ardından


Turnuvanın 7. Gününde tüm zamanların en güzel eşleşmelerinden biri vardı. Bir dönemi beraber domine eden iki önemli tenisçinin maçı vardı. Dünya 1 numarası Serena Williams’ın dördüncü turdaki rakibi ablası Venus Williams’dı. İki yaşayan efsaneyi ve ayrıca buluşturan bu mücadele turnuvanın en kaliteli maçlarından biriydi. Tenis kalitesi gerçekten çok iyiydi ve çok güzel bir maç oldu.Biraz maçla ilgili konuşayım. Venus özellikle koşmadan yaptığı vuruşlarda çok çok etkiliydi. Serena ise hem koşmadan yaptığı hem de koşarak yaptığı vuruşlarda çok iyi bir iş çıkardı. Serena’nın Venus’e göre daha hareketli olması farkı yaratan en büyük etmendi belki de. Ancak iki tenisçi de gerçekten çok iyilerdi bence ve maç çok uzun sürmese de gerçekten çok güzeldi.


1 saat 10 dakika süren bu güzel eşleşmeyi 6-4 ve 6-3’lük iki sette kazanan Serena Williams oldu. Böylece 5 kez Wimbledon şampiyonu Serena, bir kez daha çeyrek finale yükselmiş oldu.


Günün önemli bir diğer maçı ise dünya 1 numarası Novak Djokovic ile Kevin Anderson mücadelesiydi. Kevin Anderson beklenenden çok daha iyi bir performans sergiledi. Çekişmeli geçen ilk iki seti de tie-break’lerde 8-6’lık skorlarla alan Anderson beklenenin aksine 2-0 öne geçmişti. Ancak bana sorsanız böyle zor bir durumdan kimler geri dönebilir diye söyleyeceğim ilk isim kariyeri boyunca inanılmaz geri dönüşlere imza atmış Novak Djokovic olurdu ve böyle de oldu zaten.


İlk iki seti kaybettikten sonra çok daha canlı ve istekli görünen Djokovic, üçüncü seti rakibine sadece 1 oyun bırakarak 6-1 kazandı. Dördüncü sette de yine daha iyi görünen Djokovic’ti ve bu seti de 6-4 kazanarak maçı 2-2’de dengeye getirdi. Çok uzun süren bu maça durum 2-2 iken havanın kararmasından dolayı ara verildi ama ben bu yazımı maç bittikten sonra yazdığım için tabii ki sonucu da yazacağım.Sonraki gün oynanan final setinde Anderson son sete de ilk iki setteki iyi servis performansına benzer bir performansla başladı. Setin başlarında servis kırma puanı da elde eden Anderson bu puanları değerlendiremedi. Daha sonra 5-5’e kadar başka servis kırma puanı olmadı ancak bu noktada servis kırmayı başaran Novak Djokovic son seti 7-5 kazandı. Dünya 1 numarası böylece bu maraton mücadeleyi 6-7, 6-7, 6-1, 6-4, 7-5’lik setlerle kazanmayı başardı. Bu maç kesinlikle Djokovic’in bu sene en çok zorlandığı maçlardan biriydi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder