17 Haziran 2015 Çarşamba

Kitap/İnceleme: Archangel's Consort - Nalini Singh


Archangel's Consort
Guild Hunter #3
Nalini Singh

Orijinal Basım Yılı: 2011

Goodreads Puanı: 4.23/5
Benim Puanım: 3/5


Buradan sonrası spoilerdan ibaret dahi olabilir, benden söylemesi.
Archangel's Consort'ta iki büyük olayla birden uğraşıyoruz. İkinci kitapta uğraşıp durduğumuz Lijuan, bu kitapta da rahat durmuyor; ve bin yıldır uyuyan bir Ancient uyanıyor, uyanışı sırasında da tüm dünyayı altüst ediyor.
“A lot of women have trouble with their mothers-in-law.”
Raphael’s look was priceless. “My mother is an insane archangel.”
Olaylar büyük olmasına büyük de, aksiyonun, maceranın hiç durmadığını filan iddia etmek yanlış olur; çünkü kitap bazı yerlerde o kadar durgunlaşıyor ki ben bazı kısımlarını (eşittir sevişme sahnelerinin çoğunu) ikinci kez düşünmeden geçtim. Kitapta ne güzel olaylar dönüyor, öbür yanda Raphael ve Elena'nın vıcık vıcık bir romantizme bü/rünmesini okuyoruz, sonra yine meydanlara atılıyorlar, sonra açıkhavada sevişmeye başlıyorlar, sonra yine meydanlar... İki kitap boyunca iyiydi, hoştu, okuduk, alıştık da, bir yerden sonra sıkıyor sanki. Yazar dördüncü kitabı Dmitri hakkında yapmakla cidden çok iyi bir karar vermiş, hepimize güzel bir değişiklik olacak. Bunu söyleyeceğimi sanmazdım; ama Elena dışında bir kadın hakkında bir kitap okumak bana iyi gelecek.

Olaylar genel olarak ilgi çekici bir şekilde gelişiyor kitap boyunca. Sürekli tetikte olmamakla birlikte, hep bir daha sonra neler olacağını, olayların nasıl gelişeceğini, ipuçlarının nereye götüreceğini merak ediyorsunuz. Aslında biraz, tamam çok tahmin edilebilir bir kitap; ama en azından tahminlerinizin doğru çıkıp çıkmadığını görmek için bile okumaya devam edebiliyorsunuz. Zaten yazım tarzı fazlasıyla sürükleyici, başladıktan sonra kendinizi beklemediğiniz bir yerlerde bulmak şaşırtıcı olmuyor.

Seriyi asıl okuma nedenimse karakterler. Elena ve Raphael arasındaki ilişkinin gidişatına laf etsem de aslında aralarındaki küçük atışmaları, güç gösterilerini okumaktan fazlasıyla keyif alıyorum. Diğer karakterler başlı başına birer dünya zaten, Raphael'i ne kadar özlüyorsam Illıum'u da o kadar özlüyorum, Dmitri ve yer yer Elena'nın şu anda adını hatırlamadığım babası da olaylara renk katmıyor değil. Bir yerden sonra kendinizi iyice kaptırıyorsunuz.

"Tell me," she whispered.
And he, the archangel used to keeping a thousand secrets, told her.

Özetle, okuduğum en iyi Nalini Singh kitabı değil (toplam üç tane okudum, çaktırmayın); ama okunur mu? Okunur, özellikle de paranormal kısmından çok romance kısmıyla ilgileniyorsanız tereddüte gerek yok. 2.5/5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder